fizy SON KULLANICI SÖZLEŞMESİ

fizy Servisi (“Servis”) TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. (“Turkcell”) tarafından Turkcell abonesi olan ya da olmayan Servis’e üye tüm “Kullanıcı(lar)” a sunulan ve Servis’e üye tüm Kullanıcılar’ın http://turkcellmuzik.turkcell.com.tr veya www.fizy.com web sitesinden, m.turkcellmuzik.com mobil sitesinden ulaşabildikleri ve Servis’i destekleyen mobil cihazlarının (cep telefonu, tablet vb.) uygulama mağazalarından fizy uygulamasını indirerek yararlanabildikleri bir servistir. Bu Servis kapsamında ücretli üyeliklerden satın alan Kullanıcılar Servis platformundaki içerikleri dinleme ve indirme, varsa şarkıların videolarını izleme ve dinleme hizmetlerinden faydalanabilmektedirler. Servis’i destekleyen cihazlar www.turkcell.com.tr adresinde yer almaktadır. Kullanıcılar işbu Sözleşme’yi onaylamakla, bu Sözleşme’yi okuduklarını, anladıklarını ve burada yer alan hususların hepsini gayri kabili rücu olarak kabul ettiklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

Turkcell abonesi olan Kullanıcılar http://turkcellmuzik.turkcell.com.tr veya www.fizy.com web sitesinden, m.turkcellmuzik.com mobil sitesinden veya Servis’i destekleyen mobil cihazlarının (cep telefonu, tablet vb.) uygulama mağazalarından yararlanabilecekleri bu Servis’e SMS, web sitesi, mobil site veya uygulama kanallarıyla üye olabilirler. Turkcell abonesi olmayan Kullanıcılar Servis üyeliğini cihazını destekleyen mobil cihazlarının (cep telefonu, tablet vb.) uygulama mağazalarından gerçekleştirebilirler.

Turkcell kanallarından alan Kullanıcılar Servis iptalini SMS üzerinden veya 0532 532 0000 Turkcell Müşteri Hizmetleri üzerinden gerçekleştirebilirler.

TURKCELL aboneliği olan Kullanıcılar, Servis aboneliği başvurusu esnasında, 4.5G hizmeti için ön talep/abonelik talebini ilettiğini, Turkcell tarafından sunulacak olan 4.5G hizmetinin başlayacağı tarih itibariyle, cihazının ve sim kartının 4.5G hizmetine uyumlu ise sadece telefonda ilgili şebeke tipi seçimini yaptığında, 4.5G hizmetinden faydalanmaya başlayacağını ve 4.5G ön talep/aboneliğini iptal etmek istediğinde IPTAL 4.5G yazıp 2222’ye gönderebileceğini bildiğini, kabul ve beyan eder.

Servis üyeliğini Turkcell uygulama mağazası dışında, Kullanıcılar’ın cihazını destekleyen ilgili uygulama mağazasına ait ödeme seçeneği ile satın alan Kullanıcılar Servis’in üyeliği, iptali, ödemeye ilişkin tüm işlemlerini ilgili uygulama mağazası üzerinden gerçekleştirebilirler. Bu hallerde Servis üyelik iptali, üyelik bedeli ve iadesi ile TURKCELL’in herhangi bir bağlantısının olmadığını, Servis üyeliği kapsamında kredi kartı ile gerçekleştirecekleri ödemeye, Servis üyelik iptali ve bedel iadesine ilişkin TURKCELL’in herhangi bir sorumluluğunun olmadığını kabul ederler.

Kullanıcılar, Servis üyeliği olsun olmasın m.turkcellmuzik.com mobil sitesinden müzik dinlemek istemeleri durumunda seçtikleri şarkı, video vb. her türlü içeriği sadece otuz saniye süre ile dinleyebilecek ya da görüntüleyebilecektir. Kullanıcılar’ın seçtikleri içeriğin tam versiyonunu dinlemek ya da görüntülemek istemesi durumunda mobil uygulamalara ya da web sitesine gitmeleri gerekmektedir.

Kullanıcı, Servis içerisinde yer alan fizy üyelik paketlerinden satın alarak işbu Sözleşme’de belirtilen koşullara uygun olarak, Servis’te yer alan radyoları, listeleri ve izinli içerikleri paketleri kapsamında kendilerine sunulan hak limitlerine göre dinleyebilir ve içerikleri indirebilir.

Servis içerisinden yer alan her türlü içerik Kullanıcı’nın şahsi kullanımı içindir. Kullanıcı tarafından veya 3. kişilerce bu içeriklerin herhangi bir şekilde ticari olarak tasarruf edilmesi yasaktır. Aksi halde Turkcell’in her türlü tazminat hakkı saklıdır.

Turkcell abonesi Kullanıcılar’ın fizy uygulamasını, Turkcell internet (apn) üzerinden yararlanması durumunda ücret ödenen paketler kapsamında www.turkcell.com.tr adresinde belirtilen 3G data kullanımı koşulları dahilinde kendilerinden data ücreti alınmayacaktır. Turkcell Internet (apn) kullanımı ile ilgili Adil Kullanım Noktası/Adil Kullanım Koşulları (hız alanı) uygulanabilir. Uygulama içerisinden Twitter ve Facebook gibi üçüncü kişilerin uygulamalarına giriş yapılırken veya Servis içerisindeki bazı entegrasyonlar nedeniyle (Google Analytics, Adjust vb.) standart internet bağlantı ücreti yansıtılır, Kullanıcı’nın mobil internet paketi varsa paketten düşülür. fizy uygulaması, 3G Mobil Genişbant (MGB/MGBS) erişim noktaları üzerinden yapılan fizy kullanımlarda Kullanıcı’nın tarifesine bağlı olarak standart internet bağlantı ücreti yansıtılır veya data paketi varsa paketten düşülür.

Turkcell internet (apn) ile fizy uygulamalarını kullanan Kullanıcılar’ın uygulama içindeki isteğe bağlı müzik dinleme ve indirme kaynaklı veri trafikleri AKN/AKK koşulları çerçevesinde ücretsizdir, bunun dışında üçüncü kişi içerik ve servis sağlayıcı, uygulama üzerinde yer alan analiz/istatistik kodları nedeniyle, abonenin kullanım yapmaksızın, fizy uygulaması yönü haricinde oluşabilecek data akışı ve Kullanıcı’nın sahip olduğu cihaz ya da işletim sisteminden kaynaklı tüm data kullanımları ücretlidir ve Kullanıcı’nın kayıtlı olduğu mobil internet tarifesi kapsamında ücretlendirilebilir.

Turkcell abonesi olmayan Kullanıcılar uygulama içerisindeki isteğe bağlı müzik dinleme ve indirme kaynaklı veri trafiklerinin, data kullanımlarının bağlı oldukları GSM operatörleri üzerinden ücretlendirilebileceğini, bu hususta TURKCELL’in herhangi bir sorumluluğunun olmadığını kabul ederler.

fizy telefon ya da tablet uygulamaları üzerinden Servis’e erişen Kullanıcılar’ın ücretsiz fizy kullanım hakkı 1 ay boyunca sınırsızdır.Servis üyeliği başladıktan 1 ay sonra Kullanıcı ücretli üyelik gerçekleştirmediği sürece içerikleri sadece 30 saniye dinleyebilir ya da görüntüleyebilir. İçerikleri tam olarak dinleme, görüntüleme ya da indirme hizmetlerinden yararlanabilmesi için Servis içerisinde yer alan bir pakete abone olması gerekir.

TURKCELL aboneliği olan Kullanıcıların ücretsiz internet kullanım hakkı sadece ücretli paketler için geçerli olup wap ve internet erişim noktası kullanılarak yapılan bağlantılarda geçerlidir. İnternet erişim noktası, 3G netbook, notebook ve USB modemler tarafından kullanılan Mobil Genişbant (MGB/MGBS) erişim noktaları OPERA/OPERA MINI internet tarayıcısı üzerinden yapılan bağlantılar bu kullanım hakkına dahil değildir. Paket kapsamında verilen kullanım hakları sadece yurt içinde geçerlidir. Turkcell, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin internet paketleri ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

fizy uygulaması, Sabit Genişbant İnternet Bağlantısı ile kullanılırken, kullanılan data, internet servis sağlayıcının internet bağlantı tarifesi üzerinden ücretlendirilebilir.

Hizmetin kotadan sayıldığı durumlarda Kullanıcı’nın internet hızına, internet servis sağlayıcısından yararlandığı tarifeye göre, Adil Kullanım Noktası/Adil Kullanım Koşulları (hız alanı) uygulanabilir.

fizy paketlerinin fiyatları ve kapsamları farklıdır ve iptal edilmediği sürece her ay kendiliğinden yenilenir. Paketlerin fiyat ve kapsamları ile ilgili bilgiler www.turkcell.com.tr adresinde bulunmaktadır. Fiyatlara tüm vergiler dahildir. Kullanıcı, fizy uygulamaları içinden, www.turkcell.com.tr, http://turkcellmuzik.turkcell.com.tr, m.turkcellmuzik.com adreslerinden veya kısa mesaj yolu ile fizy Paketlerinden dilediğini satın alabilir. Servis üyeliğini Turkcell uygulama mağazası dışında, Kullanıcılar’ın cihazını destekleyen ilgili uygulama mağazasının ödeme seçenekleriyle alınan paket üyelikleri haricindeki tüm ücretli üyelikler kısa mesaj ile veya Turkcell Müşteri Hizmetleri üzerinden durdurulabilir. Servis üyeliğini Turkcell uygulama mağazası dışında, Kullanıcıların cihazını destekleyen ilgili uygulama mağazasına ait ödeme seçeneği ile satın alan Kullanıcılar’ın uygulama mağazaları üzerinden aldıkları paketler sadece o uygulama mağazası üzerinden iptal edilebilir. Paketler için talep iletildiğinde Kullanıcı’nın servis üyeliği anında başlatılır. Paket ya da tekil içerik satın alımlarında ücretler otomatik olarak faturaya yansıyacaktır (Servis üyeliğini Turkcell uygulama mağazası dışında, Kullanıcılar’ın cihazını destekleyen ilgili uygulama mağazasına ait ödeme seçeneği ile satın alınan üyelikler hariçtir). Servis altında yer alan paketlerin iptali durumunda ücret iadesi yapılmaz. fizy servisi hakkında detaylı bilgi www.turkcell.com.tr'de yer almaktadır.

Kullanıcı, Servis kapsamında kullandığı her türlü içeriği, müzik eser veya kompozisyonunu işbu Sözleşme dışındaki amaçlar dışında kullanmamayı, değiştirmemeyi, bütünlüğünü bozacak şekilde ters mühendislik yapmamayı ve yayınlamaya teşebbüs etmemeyi kabul eder.

Kullanıcı, Servis kapsamında yer alan eserler üzerindeki her türlü fikri ve sınai hak ihlallerinden sorumlu ve tek muhatap olduğunu, Turkcell’in bu sebeple karşılaşacağı her türlü zarar ve ziyanı, hak sahiplerine veya 3. kişilere, Meslek Birliklerine ödenmek zorunda kalınacak bedel ve sarf edilecek masraflar ile birlikte tazmin etmekle yükümlü olduklarını, Turkcell’in uğradığı ve/veya karşılamak zorunda kalacağı her türlü zarar ve ziyanın kendisine rücu edileceğini kabul ve taahhüt eder.

Turkcell, işbu Sözleşme’yi ve Servis içeriğindeki diğer talimatlarda dilediği zaman dilediği değişiklikleri yapma hakkını saklı tutar. Söz konusu değişiklikler Servis içerisinde yayınlandıkları tarihlerden itibaren geçerli ve bağlayıcı olacaktır. Değişiklikleri takip etmek Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Turkcell’in değişiklikleri Kullanıcı’ya ayrıca bildirme yükümlülüğü yoktur. Kullanıcı fizy platformundan sunulan hizmetlerinden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.

Kullanıcı, Turkcell’e ilettiği kişisel bilgilerinin hizmetin sunulması amacıyla birbirlerine ve işbirliği yaptıkları çözüm ortakları, içerik sağlayıcılar, reklam verenler, reklam ajansları, internet servis sağlayıcıları ve diğer ilgililer ile karşılıklı olarak paylaşılması konusunda Turkcell’e tam yetki verdiğini, Turkcell’in bu bilgileri paylaşmasının kişilik haklarına ve özel hayatın gizliliğine dair haklarına tecavüz teşkil etmediğini ve olabilecek her türlü dava ve talep haklarından gayrikabili rücu feragat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Kullanıcı, Servis kapsamında Turkcell ile paylaşmış olduğu bilgilerin/verilerin, Turkcell tarafından işlenebileceğini, kullanılabileceğini, 3. kişiler ile paylaşılabileceğini kabul eder.

Kullanıcı, Turkcell’in önceden haber vermeksizin işbu Sözleşme’yi ve Servis’i kısmen veya tamamen, herhangi bir üçüncü gerçek veya tüzel kişiye devredebileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Kullanıcı, işbu Sözleşme’de yer alan hükümlerin herhangi birine aykırı davranması halindeTurkcell’in uğrayabileceği her türlü zararı tazminle mükellef olduğunu ve servis aboneliğinin Turkcell tarafından derhal iptal edileceğini peşinen kabul eder.

Kullanıcı, söz konusu Servis’in kullanımı sırasında doğabilecek herhangi bir ihtilafın varlığı halinde İstanbul Anadolu Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olacağını kabul eder.