Öğrenci üyeliği hakkında detaylı bilgi alabilir miyim?

1.Öğrenci üyeliğini nereden satın alabilirim?
fizy.com adresinden üyeliklerim alanına gelerek öğrenci üyeliği satın alabilirsiniz. Kredi kartı/banka kartı veya Operatörünüzün mobil ödemeyi desteklemesi halinde faturanıza yansıtarak satın alma yapabilirsiniz.

2.Öğrenci üyeliğinden ne kadar süre yararlanabiliriz?
Öğrenci üyeliğinden toplamda 4 yıl yararlanabilirsiniz.

3.Öğrenci üyeliği kampanyasını diğer kampanyalar ile birleştirebilir miyim?
Kredi/banka kartı ile satın alımlarda daha önce ilk 3 ay indirimli fiyat kampanyasından yararlanmamış kullanıcılar bu kampanya ile öğrenci üyeliğinden yararlanabilir. Ardından öğrenci üyeliği fiyatı üzerinden ücretlendirme başlar.

4.Öğrenci üyeliği teklifinden kimler yararlanabilir?
Öğrenciliğiniz doğrulandıktan sonra 12 ay süre ile öğrenci olduğunuzu tekrardan doğrulamanıza gerek olmadan fizy.com üzerinden tercih ettiğiniz ödeme metodu ile öğrenci üyeliği edinebilirsiniz. 12 ayın sonunda tekrardan öğrenci olduğunuzu doğrulamanız halinde tekrar öğrenci Premium kullanabilirsiniz. Öğrenci üyeliğinden toplamda 48 ay boyunca yararlanabilirsiniz.

5.Öğrenci olduğumu nasıl doğrulayabilirim?
Öğrenci olduğunuzu doğrulamak için bu konudaki iş ortağımız olan SheerID'ye fizy üzerinden başvuru yapmanız gerekir. SheerID Öğrenci Başvuru Formunda öğrenci olduğunuza dair bazı basit bilgiler alarak öğrenci durumunuzu doğrulamaya çalışacaktır. Öğrenci olduğunuzu doğrulayabilmemiz için sizden bazı belgeler talep edilebilir. Hızlı ve başarılı bir doğrulama sağlamak için, lütfen formdaki bilgileri istendiği şekilde ve doğru olarak girdiğinize emin olun. Talep edilmesi durumunda yükleyeceğiniz belgelerde verilen bilgilerin, başvuru formunda yer alan bilgilerle tutarlı olması gereklidir. Örneğin; formda paylaştığınız isim soyisim bilgileri, sunduğunuz belgelerdeki bilgiler ile aynı olmalıdır.

6.Öğrenci doğrulamasında ne tür belgeler talep edilebilir?
Öğrenci olduğunuza dair belge talep edildiği durumlarda aşağıdaki bilgileri içeren bir öğrenci belgesi yüklemeniz gerekmektedir:

İsim
Soyisim
Okul adı
Geçerli öğrenci kaydı gösteren tarih

Öğrenci belgenizi değerlendirirken, belgelerinizin yazdırılma veya görüntülenme tarihini değil, okula geçerli kayıt tarihini inceleyeceğimizi unutmayın. Örneğin, belgeniz dün basılmış olabilir ancak derslere en son kaydınız eğer bir önceki dönemi gösteriyorsa bu belge ile öğrenci durumunuzu onaylayamayız. Veya gelecek döneme ait tarih içeren öğrenci belgeleri kabul edilmemektedir. Sunacağınız öğrenci belge veya belgelerinin içinde bulunduğumuz döneme ait bir tarih içermesi elzemdir.

7.Öğrenci belgemi yükledim. Öğrenci başvurumun sonucunu ne zaman alabilirim?
Başvuru sürecinizle ilgili statüyü fizy.com adresinden kontrol edebilirsiniz. Öğrenci başvurunuzun onaylandığına veya tarafınızdan ek belge talep edildiğine dair tüm gelişmeler, SheerID Öğrenci Başvuru Formunda paylaşmış olduğunuz e-posta adresine iletilir. İlettiğiniz belgeler, belgelerin iletildiği sıraya göre ele alınacaktır ve yoğunluğa göre dönüş süreleri değişebilir. E-posta adresinizin Gelen Kutusunda konuyla ilgili bir e-posta bulamıyorsanız, lütfen spam/önemsiz kutunuzu kontrol edin. Başvurunuzdan itibaren, 72 saat içerisinde SheerID'den başvurunuza dair bir bilgi almadıysanız, lütfen bizimle iletişime geçin. Öğrenci olduğunuzun doğrulanması halinde SMS ile de ayrıca bilgilendirme alacaksınız.

8.Okuduğum okul listede yer almıyor, ne yapmalıyım?
Okuduğunuz okul eğer listede yer almıyorsa, maalesef öğrenci teklifine uygun değilsiniz demektir. Okuduğunuz okulun listede olup olmadığına emin olmak için lütfen okul adını eksiksiz yazarak aramayı deneyin. Öğrenci teklifi için uygun değilseniz, diğer avantajlı fizy Premium üyelikleri hakkında bilgi almak için fizy.com'u ziyaret edebilirsiniz.

9.Okuduğum okul akredite kurumlar arasında yer almıyorsa, okulumun eklenmesi için başvuru yapabilir miyim?
Okuduğunuz okulun bilgilerinden ve başvuru formuna ilgili bilgileri doğru yazdığınızdan eminseniz ve yine de okulunuz sistemde görünmüyor ise bu okulunuzun öğrenci olduğunuzu doğrulayan sisteme akredite olmadığını göstermektedir. Bu durumda okulun adını, resmi web sitesini bizimle paylaşırsanız okulunuz ile görüşüp en kısa sürede akredite olabilmesi için yapılması gerekenleri okulunuza aktarabiliriz.

10.Eğer öğrenci olduğumu kanıtlayamazsam ne olur?
Akademik kurumlar kabul edebileceğimiz şekilde çok sayıda belge sağlayabilmektedir, eğer öğrenci olduğunuzu ispatlayan bir belge sunamazsanız ne yazık ki öğrenci teklifinden yararlanamazsınız. Tekrar yinelemek gerekirse, eğer bir üniversite öğrenci iseniz, okulunuz muhakkak size bir belge sağlayacaktır. Öğrenci belgenizin doğruluğundan emin olduğunuz halde SheerID’ye yükleyip hata aldıysanız, tekrardan deneyebilirsiniz.

11.Öğrenci olduğumu doğrulama taleplerimle ilgili kiminle iletişime geçmeliyim?
Bekleyen öğrenci doğrulama taleplerinizle ilgili olarak SheerID ile iletişim kurmanız gerekmektedir. SheerID Müşteri Destek ekibi talebinize istinaden sizinle iletişime geçecektir. SheerID ile iletişimlerinizin İngilizce olmasına özen gösteriniz.

12.Sisteminize öğrenci e-mail adresimle mi kayıt olmam gerekir?
Tercih ettiğiniz herhangi bir mail adresi ile kayıt olabilirsiniz.

13.Üyeliğimi nereden iptal edebilirim?
fizy.com üzerinden üyeliğinizi iptal edebilir veya dilediğiniz başka bir üyeliğe geçiş yapabilirsiniz.

14.Üyeliğimi iptal etmem durumunda herhangi bir cayma bedeli ödeyecek miyim?
Hayır, öğrenci üyeliği tekrarlı bir üyeliktir. İptal edilmesi durumunda üyelik tarihinin son gününe kadar kullanılmaya devam edilebilir. Sonraki dönemde tekrardan ücretlendirme yapılmadan iptal edilir. İptal etmeniz durumunda herhangi bir ek iptal ücreti ödemeyeceksiniz.

15.Önlisans, lisans, yüksek lisans ve lise öğrencilerinden hangileri öğrenci paketinden faydalanabilir?
Akredite olan tüm okullardaki öğrenciler öğrenci belgeleri doğrulandıktan sonra öğrenci üyeliği edinebilirler.